725 222 241 biuro@mykpaczka.pl

Dlaczego?

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez wiele niezależnych organizacji i instytucji, transport generuje 6.7 gigaton dwutlenku węgla (GtCO2) rocznie, co stanowi 22% całkowitej emisji CO2 w skali świata. Badania te doprowadziły również do zdefiniowania pojęcia “globalny budżet węglowy” (z ang. global carbon budget), które określa ilość CO2 jaką możemy jeszcze wyemitować do atmosfery zanim zaczną następować nieodwracalne zmiany (wzrost temperatury o 2°C, rozpoczęcie procesu zanikania koralowców w oceanach, brak możliwości powstrzymania topnienia lądolodu). Na koniec 2012 roku globalny budżet węglowy szacowany był na 500 GtCO2. Przy obecnych poziomie emisji CO2, który wynosi 31 GtCO2 rocznie, budżet ten wykorzystamy w ciągu zaledwie 13 lat. Dlatego MykPaczka za cel stawia sobie równoważenie negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne.

Dlaczego? Infografika

Jak?

Jest wiele sposobów na zmniejszenie ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery. Jednym z nich jest wykorzystywanie źródeł odnawialnych do produkcji czystej energii. Statystycznie transport jednej przesyłki o wadze 3-30 kilogramów w obrębie Europy generuje 1.05 kilograma dwutlenku węgla (kgCO2). Wyprodukowanie 1 kWh czystej energii zapobiega emisji 0.97 kgCO2 do atmosfery, które normalnie powstałyby podczas wytwarzania energii w konwencjonalnych elektrowniach. Oznacza to, że jedną przesyłkę można zneutralizować poprzez wytworzenie 1.08 kWh czystej energii. Realizację powyższego postanowienia zamierzamy osiągnąć poprzez budowę oraz późniejszą, systematyczną rozbudowę farm fotowoltaicznych i wiatrowych. MykPaczka zobowiązuje się dążyć do wyprodukowania 1.1 kWh zielonej energii za każdą wysłaną przesyłkę.

Infografika Jak?
MykPaczka zobowiązuje się dążyć do wyprodukowania
1.1 kWh zielonej energii za każdą wysłaną przesyłkę.

Dla kogo?

Najprostszą odpowiedzią jest: dla wszystkich... a przede wszystkim dla tych, dla których minimalizacja kosztów jest równie ważna co troska o środowisko naturalne i społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang. CSR – Corporate Social Responsibility). Niezależnie od tego czy wysyłasz jedną paczkę miesięcznie czy sprowadzasz pięć kontenerów tygodniowo, otrzymasz preferencyjne stawki spedycyjne oraz profesjonalną i kompleksową obsługę logistyczną. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy rownież ekostatystyki oraz certyfikat ekologistyki - ekoznaczek. Czy wspominaliśmy, że to wszystko nasi klienci otrzymują bez dodatkowych kosztów i własnego zaangażowania?

Z każdą wysłaną przesyłką robisz więcej
  • Oszczędzasz czas i pieniądze
  • Zdobywasz zaufanie swoich klientów i partnerów
  • Neutralizujesz negatywny wpływ transportu na środowisko
Minimalizacja kosztów
Troska o środowisko naturalne
Społeczna odpowiedzialność biznesu

Ekostatystyki

więcej

Ekoznaczek

więcej

Zobacz także

Współpraca

Rozwijamy się dla naszych klientów! Aktywnie poszukujemy partnerów z branży logistycznej.

Więcej

Nasza misja

Doradztwo i outsourcing w zakresie logistyki oraz walka z negatywnym wpływem transportu na środowisko.

Więcej

Ekologistyka

Transport i jednoczesna troska o środowisko naturalne. Niemożliwe? A jednak! Przekonaj się sam.

Więcej

Oferta

Wysyłasz paczki? Potrzebujesz przewieźć paletę? Sprowadzasz kontenery? Szukasz dopasowanej powierzchni magazynowej?

Więcej

Partnerzy i programy

MykPaczka - rzetelna firma MykPaczka - firma wiarygodna finansowo